MastiGum®

Často kladené otázky

Prečo by som mal trénovať svoje čeľustné svaly?

Moderná strava, zložená prevažne z mäkkých, spracovaných potravín nedostatočne stimuluje naše žuvacie svalstvo. Stimulácia týchto svalov je však nevyhnutná pre správny vývoj a udržanie štruktúry tváre a čeľuste. 

Degenerácia čeľustného svalstva vedie k menej atraktívnemu vzhľadu a zdravotným problémom.


Najnovšie výskumy vyzdvihujú prínosy tréningu čeľustných svalov. Tréning čeľuste dokáže rozšíriť dýchacie cesty a hornú čeľusť, zlepšiť orientáciu zubov a vytvoriť atraktívnejší vzhľad tváre.

Viac sa dozviete v našom článku. 

Ako dlho vydrží jedno balenie MastiGum®?

Jedno balenie MastiGum® vydrží v priemere 4-6 týždňov. Žuvanie masticu, každý deň počas celého roka stojí v prepočte iba 0.27€ na deň!

Aké veľké je balenie MastiGum®?

Jedno balenie MastiGum® obsahuje 20g chioskej masticovej živice najvyššej tvrdosti a čerstvosti. 

Ako dlho môžem žuť MastiGum®?

MastiGum® odporúčame žuť maximálne 1h denne

Jedna "žuvačka" z MastiGum® vydrží až 4 hodiny žuvania.

Môžu mať kúsky MastiGum® rozdielnu veľkosť?

MastiGum® (mastic) je vytvorený prírodou, takže veľkosť jednotlivých kúskov sa môže várka a várky mierne líšiť. To je však často výhoda. Menšie kúsky zvyknú byť tvrdšie a vydržať dlhšie a väčšie kusy zase majú výraznejšiu chuť.

Môžem používať MastiGum® ak nosím rovnátka?

MastiGum® je pevnejší než žuvačka a je veľmi pravdepodobné že by rovnátka poškodil. Používanie MastiGum® s rovnátkami teda neodporúčame.

Avšak, nie sme kvalifikovaní na posudzovanie zdravotného stavu ústnej dutiny, a preto by sme Vám odporučili konzultovať túto otázku so svojím zubným lekárom alebo iným kvalifikovaným odborníkom.

Môžem používať MastiGum® ak mám zubné implantáty?

MastiGum® je pevnejší ako žuvačka a môže poškodiť zubné implantáty.

Keďže nie sme kvalifikovaní na posudzovanie zdravotného stavu ústnej dutiny, odporúčame vám konzultovať túto otázku so svojím zubným lekárom alebo iným kvalifikovaným odborníkom.

Môžem používať MastiGum® ak mám vytrhnuté zuby?

Nie sme kvalifikovaní na posudzovanie zdravotného stavu ústnej dutiny, a preto by sme Vám odporučili konzultovať túto otázku so svojím zubným lekárom alebo iným kvalifikovaným odborníkom.

Je eshop BRIKK a produkt MastiGum® šetrný k životnému prostrediu?

Samozrejme! Balenie MastiGum® je veľmi ekologické a neobsahuje žiaden plast, s výnimkou nálepky vyrobenej z udržateľných plastov (približne 0.35g). Snažíme sa minimalizovať náš dopad na životné prostredie používaním ekologických papierových obálok a minimalizovať našu uhlíkovú stopu využitím efektívnych dopravných služieb.

Z každej objednávky odvádzame 0.5% na podporu technológií v oblasti eliminácie uhlíka, čistenia oceánov a ochrany životného prostredia

Ako mám skladovať MastiGum®?

MastiGum® odporúčame skladovať pri teplote do 20°C. Balenie neodporúčame vystavovať priamemu slnku.

Má MastiGum® nejakú chuť alebo vôňu?

MastiGum® ponúka jemnú, osviežujúcu chuť vytvorenú prírodou. Pripomína borovicové ihličie a levanduľové kvety s nádychom korenistých a harmančekových tónov.